Od której książki Christie zacząć?

Od której książki Christie zacząć?

Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z powieściami kryminalnymi Christie, możesz mieć problem z wyborem książki, od której zacząć. Niektórzy fani polecają zacząć od Zabójstwa Rogera Ackroyda, inni zaś przysięgają na Tajemniczą sprawę w Styles. Niezależnie od preferencji, na pewno znajdziesz książkę Christie, która cię rozbawi.

Zabójstwo Rogera Ackroyda

Zabójstwo Rogera Ackroyda autorstwa Jamesa Shepparda to dobrze znana powieść tajemnicza napisana przez lekarza z małego miasteczka. James Sheppard, który myślał, że powieść będzie opowiadać o porażce słynnego detektywa Herkulesa Poirota, opowiada tę historię w zaskakująco mało wiarygodny sposób. W jego nierzetelnej narracji pojawiają się szczegóły dotyczące śmierci pani Ferrars, w tym tożsamość szantażysty, który wysłał list.

The Murder of Roger Ackroyd jest jedną z dziesięciu ulubionych powieści Christie. Tajemnica rozwija się w wiejskim brytyjskim miasteczku, gdzie zostaje zamordowany bogaty biznesmen. Tożsamość ofiary morderstwa nigdy nie zostaje ujawniona, a śledztwo ujawnia, że Roger Ackroyd wiedział zbyt wiele o swojej żonie, która zmarła z powodu przedawkowania narkotyków. Herkules Poirot, stary belgijski detektyw, zostaje zwerbowany do rozwiązania sprawy.

Zabójstwo Rogera Ackroyda Agathy Christie to klasyczna powieść tajemnicza. Jest to jej trzecia książka, której bohaterem jest słynny detektyw Herkules Poirot. W tej powieści zostaje on wyprowadzony z emerytury, aby zbadać sprawę morderstwa swojego starego przyjaciela Rogera Ackroyda. Jest to pełna napięcia powieść, którą chwalą zarówno krytycy, jak i czytelnicy – sekcja ta została zaczerpnięta ze strony osobowosc.pl. Brytyjskie Stowarzyszenie Pisarzy Kryminałów zaliczyło ją do najlepszych powieści kryminalnych, jakie kiedykolwiek napisano.

The Murder of Roger Ackroyd to klasyczna powieść tajemnicza, która pozostawi czytelnikom otwarte usta. Jest to jedna z najsłynniejszych powieści Christie i sprzedała więcej egzemplarzy niż jakakolwiek inna książka. Ponadto jest to jedyna powieść Christie, która została uznana za jedną z najlepszych w historii.

Powieści Agathy Christie od dawna uważane są za jedne z najwspanialszych w historii powieści kryminalnych. To genialny whodunit, który ugruntował jej reputację jako Królowej Tajemnic. I w dodatku bardzo łatwo się je czyta!

W miarę postępu śledztwa Sheppard nabiera podejrzeń co do śmierci Ackroyda. W końcu Sheppard właśnie zadzwonił przez publiczny telefon na stacji kolejowej. Ackroyd nie wiedział, że został zamordowany. Ma jednak misterne plany, jak uciec przed morderstwem.

Kolejną zaletą The Murder of Roger Ackroyd jest jej tempo. Rozdziały są krótkie, a styl w dużej mierze oparty na dialogach. To sprawia, że większość czytelników może łatwo skończyć książkę w krótkim czasie. Dobrze robi odstępy między informacjami, dzięki czemu czytelnik nie jest przytłoczony. Ponadto, dialogi są dobrze wyważone pomiędzy poważnymi faktami i dowcipnymi banerami.

Five Little Pigs

Jeśli dopiero zaczynasz lubić powieści Christie, to jest to idealna książka do przeczytania. Po raz pierwszy wydana w USA przez Dodd, Mead and Company w maju 1942 roku pod tytułem Murder in Retrospect, Five Little Pigs została później opublikowana w Wielkiej Brytanii przez Collins Crime Club w styczniu 1943 roku. Niektóre źródła podają jednak, że po raz pierwszy została opublikowana w listopadzie 1942 roku.

Five Little Pigs to klasyczna zagadka Agathy Christie. Powieść została po raz pierwszy opublikowana w USA w 1942 roku pod tytułem „Murder in Retrospect”, a następnie ponownie opublikowana przez Folio Society pod tytułem „Five Little Pigs”. Uważana jest za jedną z najbardziej znanych książek Christie i jest idealna dla fanów słynnego detektywa.

Historia podąża za Herkulesem Poirotem, który prowadzi śledztwo w sprawie śmierci Crale’a. Jego śledztwo prowadzi go przez sprzeczne wspomnienia osób zaangażowanych w sprawę. To zagadka, która sprawdza umiejętności detektywa w zakresie ludzkiej psychologii, a ostatecznie ujawnia zaskakującą prawdę. Pierwsze wydanie powieści ukazało się w 1942 roku pod tytułem „Murder in Retrospect”. Na szczęście później zmieniono tytuł na „Five Little Pigs”, aby odzwierciedlić tytuł książki.

Fabuła jest bardzo trzymająca w napięciu, a język Christie jest doskonały. Sama zagadka zostaje rozwiązana dzięki słownym wskazówkom i wglądowi w ludzką naturę. Jest to jedna z najbardziej mrożących krew w żyłach powieści Christie. Charakteryzacja mordercy przez Christie jest wyjątkowa.

Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z tajemnicami Christie, to jest to idealna książka na początek. Pokochasz postacie w tej książce i sposób, w jaki się ze sobą łączą. Te postacie sprawiają, że historia wydaje się realistyczna. Narratorzy Christie mają unikalną perspektywę i ożywiają ją. Ponadto, tajemnice Piroit są jednymi z najlepszych. Pierwotnie Piroit był naśladowcą Sherlocka Holmesa, ale postać ewoluowała w bardzo wyrazistą postać.

The Mysterious Affair at Styles

The Mysterious Affair at Style to powieść tajemnicza napisana przez Agathę Christie. Została opublikowana w Stanach Zjednoczonych w październiku 1920 roku przez John Lane i w Wielkiej Brytanii, 21 stycznia 1921 roku, przez The Bodley Head. Akcja powieści rozgrywa się podczas pierwszej wojny światowej.

Jest to klasyczna powieść tajemnicza. Jest to pierwsza powieść Agathy Christie, w której pojawił się jej słynny belgijski detektyw Herkules Poirot. Christie stworzył Poirot w książce, a on jest teraz jednym z najbardziej popularnych fikcyjnych detektywów. Historia rozgrywa się podczas I wojny światowej, w odosobnionej posiadłości.

Fabuła Tajemniczego romansu w Styles została zainspirowana wydarzeniem, które miało miejsce w jej życiu. Podczas I wojny światowej była wolontariuszką w szpitalnej poradni w Torquay, gdzie natknęła się na truciznę. Ta trucizna stała się później metodą morderstwa w debiutanckiej powieści Christie. Historia ta została jednak początkowo odrzucona przez sześć wydawnictw. Dopiero po czterech latach pisania zaakceptowali ją John Lane i The Bodley Head.

Choć powieść początkowo została odrzucona, później stała się bestsellerem i pobiła rekordy wydawnicze. Była jedną z pierwszych dziesięciu Penguin Books. Produkcja została również udostępniona do oglądania online, z Q&As na żywo po każdym przedstawieniu. Po publikacji, The Mysterious Affair at Style’s stał się w USA domeną publiczną.

Powieść śledzi życie kilku bohaterów. Emily Inglethorp jest zamożną, starszą kobietą. W skład jej gospodarstwa domowego wchodzi młodszy mąż, Alfred Inglethorp, ojczym jej zmarłej przyjaciółki, oraz dwóch innych mężczyzn, Lawrence Cavendish i John Cavendish. Mają też swoją córkę, Cynthię, oraz podopieczną matki, Evelyn Howard.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *