5 darmowych książek, które przeczytasz za darmo

5 darmowych książek, które przeczytasz za darmo

Gdy szukasz darmowych książek do czytania, masz do dyspozycji wiele opcji. Możesz je znaleźć w Internecie na Smashwords, Obooko, Project Gutenberg i Internet Archive. Strony te oferują darmowe ebooki od popularnych autorów. Najlepszą częścią tych usług jest to, że wszystkie są dostępne dla każdego na świecie.

Obooko

Jeśli szukasz strony do pobierania ebooków z ogromnym wyborem, OBooko jest dobrym wyborem. Strona ma ponad 3000 darmowych ebooków dostępnych do pobrania w formacie ePub, PDF i Kindle. Jeśli robisz badania dla klasy lub szukasz dobrej książki na długie wakacje, OBooko ma szeroką gamę gatunków do wyboru.

Większość darmowych książek na Obooko jest napisana przez niezależnych autorów. Strona nie ma opłat członkowskich i nie ma ograniczeń co do liczby książek, które można pobrać za jednym razem. Strona zapewnia również wygodną opcję wyszukiwania w rozwijanym menu Info & Search. Kiedy już będziesz gotowy do rozpoczęcia przeglądania, spróbuj przeszukać listę kategorii. Ta metoda jest podobna do przeglądania półek w księgarni. Jeśli utkniesz, możesz również skorzystać z asystenta strony, aby znaleźć książki, które chcesz.

Obooko to najlepsze miejsce do znalezienia darmowych ebooków – informacja ta jest wzięta od redaktora serwisu beautyevents.pl. Możesz pobrać wszystko, od klasyków po popularne nowe wydania. A najlepsze jest to, że możesz czytać te książki gdziekolwiek chcesz. Obooko to świetne miejsce, aby zacząć czytać coś nowego. Pamiętaj tylko, że ważne jest, aby zachować ostrożność i czytać uważnie. Będziesz chciał upewnić się, że pamiętasz o prawach autorów, gdy pobierzesz książkę z Obooko.

Strona jest prosta w obsłudze i darmowa, a do tego będziesz mógł pobrać trzy książki bez rejestracji. Ale będziesz musiał się zarejestrować, zanim uzyskasz dostęp do funkcji Star Rating i Author Feedback. Po przeczytaniu trzech darmowych książek, możesz zakupić dwa płatne członkostwa, aby czytać nieograniczoną liczbę książek.

Smashwords

Jeśli jesteś autorem lub wydawcą, który napisał książkę, możesz udostępnić ją za darmo poprzez Smashwords. Serwis automatycznie tworzy stronę dla Twojej książki, wraz z obrazem okładki, szczegółowym opisem książki, linkami do mediów społecznościowych, koszykiem, wieloma opcjami pobierania i recenzjami czytelników. Strona będzie połączona z Twoją stroną autorską i stroną wydawcy, aby zapewnić czytelnikom bezproblemowe doświadczenie.

Smashwords to świetna strona dla nowych autorów i wydawców. Kiedy kupujesz książkę, około 85% wpływów trafia bezpośrednio do autora. Pozostałe 15% trafia do Smashwords. To świetny sposób na wsparcie społeczności autorów, a ebooki można pobrać z tej strony w wielu formatach.

Są jednak pewne rzeczy, które musisz wiedzieć o Smashwords przed opublikowaniem książki. Strona nie zezwala na książki, które są domeną publiczną, promujące mowę nienawiści lub popierające nielegalne działania. Nie akceptuje również książek, które skrobią treści z Wikipedii lub farm treści. Jeśli Twoja książka nie pasuje do tych wytycznych, będziesz miał trudny czas, aby uzyskać publikację na Smashwords.

Licencja Smashwords na ebooki nie pozwala autorom na odsprzedawanie lub oddawanie swoich prac. Dlatego powinieneś kupować swoje ebooki za pośrednictwem ulubionego sklepu z ebookami. W ten sposób Twoi czytelnicy będą mieli znacznie łatwiejszy czas na znalezienie i przeczytanie Twojej książki. Pamiętaj też, aby zawsze korzystać z przewodnika stylu Smashwords i nigdy nie używać języka „piractwa” ani żadnej innej taktyki, która mogłaby zaszkodzić Twojej sprzedaży.

Smashwords śledzi również, ile razy każda książka jest pobierana. Niektórzy z ich klientów odwiedzają stronę za każdym razem, gdy czytają książkę, podczas gdy inni czytają wiele egzemplarzy. Z tych powodów ważne jest, aby być świadomym liczby pobrań dla swojego ebooka. W ten sposób możesz wybrać format, który działa najlepiej dla Ciebie.

Project Gutenberg

Z pomocą Project Gutenberg możesz pobierać darmowe książki i czytać je w dowolnym czasie i miejscu. Biblioteka składa się z prawie 30 000 tytułów, a przeglądać można na wiele sposobów. Możesz przeglądać książki według autora, gatunku, języka i innych. Możesz również wyszukiwać według ostatnio dodanych książek lub 100 najlepszych tytułów.

Project Gutenberg oferuje również eBooki w różnych formatach. Oprócz klasycznego epub, oferuje również wersje HTML do przeglądania książek w przeglądarce. Można też wybrać opcję czytania tylko tekstu, co pozwala zaoszczędzić miejsce i czas pobierania. Dostępne są również audiobooki, a do wyboru masz narrację generowaną przez komputer lub czytaną przez człowieka.

Podczas gdy wielu czytelników kojarzy Project Gutenberg z klasykami objętymi prawami autorskimi, istnieje szeroka gama książek do wyboru. Strona oferuje tysiące tytułów w wielu językach. Wiele z tych tytułów jest obecnie w domenie publicznej, co czyni je dostępnymi dla każdego, niezależnie od wieku, dochodów czy języka.

Strona Gutenberg wykorzystuje prostą, ale skuteczną metodę uwalniania darmowych ebooków. Jest to świetne źródło informacji dla osób zainteresowanych czytaniem darmowych książek online. Większość publikacji jest dostępna w formacie zwykłego tekstu, ale można również uzyskać dostęp do nich w formacie HTML, PDF, EPUB, MOBI i Plucker. Dodatkowo w projekt zaangażowana jest społeczność korektorów, którzy pomagają poprawiać błędy, dodawać nowe treści i czynić stronę bardziej przyjazną dla użytkowników.

Jeśli chciałbyś przyczynić się do rozwoju Projektu Gutenberg, możesz przekazać niewielką kwotę. Przekazane pieniądze pomogą stronie zdigitalizować więcej książek. Pozwoli to również Project Gutenberg rozwijać swoje programy i poprawić ich obecność w Internecie. Poza darowiznami, strona przyjmuje również prace wolontariuszy. Możesz zgłosić się na ochotnika do czytania i poprawiania książek, a także możesz przekazać książki na rzecz organizacji.

Internet Archive

Tysiące darmowych książek można pobrać z Internet Archive. Organizacja ma nadzieję mieć bazę danych każdej książki, jaka kiedykolwiek została wydana. Można wypożyczyć aż 10 książek jednocześnie. Sekcja Open Library zawiera wszystko, od klasyki po popularne powieści. Jest też wypożyczalnia e-booków, która zawiera miliony książek.

Strona internetowa jest łatwa w nawigacji i zawiera ponad 1 milion książek. Znajduje się tam również pasek wyszukiwania, który pozwala na wyszukanie konkretnych książek. Upewnij się tylko, że podczas wyszukiwania wybierzesz „Ebooki”. Kiedy już znajdziesz interesującą Cię książkę, kliknij przycisk „Czytaj”, aby uzyskać dostęp do tekstu.

Możesz również wypożyczyć książki z Internet Archive. Książki te są dostępne w formatach PDF i epub i nie wymagają posiadania konta. Możesz je czytać online lub pobrać na swój komputer. Internet Archive stale dodaje nowe książki. Możesz przeglądać ich bibliotekę, wyszukiwać książki i pobierać je za darmo.

Internet Archive udostępnia za darmo 1,4 mln książek do 30 czerwca. Organizacja składa tę ofertę w odpowiedzi na „narodową sytuację kryzysową”. Posunięcie to nie jest jednak dobre dla autorów, gdyż narusza ich prawa autorskie. Wiele z tych książek nadal znajduje się pod kontrolą wydawców. Internet Archive nie zapłaciło autorom za te książki.

Internet Archive to organizacja, która przechowuje ponad 70 petabajtów przestrzeni serwerowej. Jej celem jest szerokie udostępnienie książek. Finansowana jest z darowizn, grantów i opłat za usługi digitalizacji książek. Organizacja zapewnia również prywatność, nie zbierając adresów IP czytelników i czyniąc swoją stronę kompatybilną z HTTPS. Internet Archive posiada również funkcję wyszukiwania, która może zawęzić wyszukiwanie na podstawie treści lub sekcji.

Biblioteka Kongresu

Biblioteka Kongresu oferuje rosnącą kolekcję darmowych, ogólnodostępnych e-booków. Obejmuje ona dzieła, które nie są dostępne gdzie indziej. Książki te są wybierane przez pracowników Biblioteki Kongresu, zgodnie z jej Collections Policy Statements. Niektóre z tych tytułów są również publikowane w druku, ale celem jest udostępnienie ich szerszej publiczności w formacie cyfrowym.

Aby czytać te książki za darmo, musisz być zarejestrowanym czytelnikiem i posiadać ważną Kartę Identyfikacyjną Czytelnika. Aby się zarejestrować, przejdź do strony internetowej i zakończ proces rejestracji. Potrzebny będzie ważny dokument tożsamości ze zdjęciem, a także podpis cyfrowy. Po zweryfikowaniu tożsamości, pracownik biblioteki wyda Ci Kartę Identyfikacyjną Czytelnika. Po potwierdzeniu karty, dokona on wszelkich niezbędnych zmian.

Biblioteka Kongresu posiada szeroki wybór klasycznych książek. Możesz uzyskać dostęp do ogromnego archiwum dzieł z całego czasu, w tym dzieł napisanych przez najsłynniejszych autorów świata. Strona zawiera również niektóre z największych książek dla dzieci, w tym historie takie jak Kopciuszek i Alicja w Krainie Czarów. Możesz również znaleźć darmowe audiobooki do słuchania podczas czytania książek.

Biblioteka Kongresu zdigitalizowała wiele swoich książek za darmo. Obejmuje to wiele ilustrowanych książek dla dzieci. Innym wspaniałym zasobem jest Project Gutenberg, który oferuje darmowe książki elektroniczne. Dostępnych jest ponad 44 000 tytułów. Strona oferuje również e-booki dla wszystkich grup wiekowych, w tym tytuły dla dzieci.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *