Kupowanie i pobieranie audiobooków - co powinieneś wiedzieć?

Kupowanie i pobieranie audiobooków – co powinieneś wiedzieć?

Kupując i pobierając audiobooka, masz kilka możliwości. Są to między innymi Audible, Scribd, Apple i YouTube. Przyjrzyjmy się, jak znaleźć odpowiednią dla siebie. Jeśli szukasz czegoś konkretnego, możesz przeszukać kategorie lub działy książek, aby to znaleźć. Gdy już znajdziesz interesujący Cię audiobook, możesz kliknąć na cenę, aby go kupić. Jeśli wolisz słuchać książki w podróży, możesz ją również pobrać na swój komputer.

Audible

Audible oferuje usługę subskrypcji, która umożliwia pobieranie audiobooków z witryny firmy. Jeśli chcesz wypróbować usługę, możesz zapisać się na 30-dniowe bezpłatne członkostwo lub kupić poszczególne tytuły. Możesz też wykorzystać zdobyte już kredyty, aby pobrać książki – część ta pochodzi od redaktora portalu klinikaparkietu.pl. Cena poszczególnych tytułów jest różna, ale każdy żeton uprawnia do jednego audiobooka.

Audible oferuje obszerną bibliotekę, w tym ponad 500 000 tytułów i około 100 000 podcastów. Istnieją codzienne oferty, które dają ci zniżkę i inne korzyści, takie jak możliwość pobierania audiobooków do słuchania w trybie offline. Audible oferuje również 30-dniowy bezpłatny okres próbny dla swoich klientów i jest bezpłatny dla członków Amazon Prime. Możesz także zarobić do dwóch darmowych kredytów każdego miesiąca, jeśli subskrybujesz członkostwo Amazon.

Audible oferuje dwa rodzaje członkostwa: Audible Plus i Audible Premium. Pierwszy z nich zapewnia 30-dniowy dostęp do ogromnej biblioteki, natomiast drugi pozwala wybrać jeden tytuł miesięcznie z całego katalogu. Oba pozwalają na ponowne słuchanie audiobooków po wygaśnięciu okresu próbnego.

Libby to kolejna opcja kupowania i pobierania audiobooków. Podobnie jak Audible, Libby łączy się z cyfrową kolekcją Twojej lokalnej biblioteki. Oferuje podobne funkcje, takie jak możliwość zwiększenia prędkości odtwarzania, ustawienia timera uśpienia i przeglądania rozdziałów. Kolejną zaletą Libby jest to, że można pobierać książki, aby słuchać ich w trybie offline, ale jest to ograniczone do słuchania kolekcji lokalnej biblioteki.

Scribd

Jeśli szukasz nowego sposobu na słuchanie audiobooków, powinieneś sprawdzić Scribd. Ten serwis z ebookami i audiobookami jest znacznie tańszy niż większość innych opcji kupowania i pobierania audiobooków. Oferuje również niezawodną aplikację do audiobooków. Biblioteka jest stale aktualizowana i możesz uzyskać dostęp do setek tysięcy książek w tym samym czasie.

Możesz wyszukiwać książki według autora, gatunku lub wydawcy. Funkcja wyszukiwania jest niezwykle pomocna i pozwala znaleźć to, czego szukasz. Możesz również przeglądać według popularności. Za pomocą aplikacji można również pobrać własne audiobooki. Pamiętaj tylko o połączeniu WiFi, aby aplikacja działała prawidłowo.

Scribd oferuje wygodny interfejs, który jest łatwy w użyciu. Działa na urządzeniach mobilnych i komputerach stacjonarnych. Strona pozwala również na przeglądanie jej biblioteki bez konieczności zapisywania się na subskrypcję. Możesz nawet podglądać fragmenty ebooków lub audiobooków. Można też wypróbować usługę za darmo przez 30 dni.

Zarówno Scribd, jak i Audible mają świetne aplikacje mobilne. Możesz nawet użyć ich do słuchania audiobooków na swoim Amazon Firestick lub Smart TV. Ten ostatni ma nawet integrację z Alexą, co umożliwia odtwarzanie audiobooków na urządzeniu. Obie usługi mają swoje zalety. Jeśli nie podoba Ci się to, czego słuchasz, możesz w każdej chwili anulować subskrypcję w ciągu jednego roku.

YouTube

Niezależnie od tego, czy szukasz darmowego audiobooka, czy chcesz pobrać jego płatną wersję, masz do dyspozycji wiele opcji. Pierwszą i najbardziej oczywistą jest pobranie audiobooka z YouTube. YouTube umożliwia pobieranie wszystkich rodzajów filmów, w tym audiobooków. Audiobooki są zazwyczaj dostępne w formacie mp3, co ułatwia ich pobieranie.

Wadą tej metody jest to, że pochłonie ona Twój czas ekranowy. YouTube to przede wszystkim serwis streamingu wideo, więc aby słuchać audiobooków, musisz mieć połączenie z siecią Wi-Fi. Jeśli jednak masz komputer lub laptop, będziesz mógł pobierać audiobooki. Możesz nawet zmienić prędkość, z jaką są odtwarzane.

Inną opcją jest wyszukiwanie audiobooków w domenie publicznej. Audiobooki z domeny publicznej można wgrywać za darmo i są one dostępne w serwisie YouTube. Ta opcja jest najłatwiej dostępna i może być wygodniejsza dla Twoich nawyków słuchania. W serwisie YouTube można również znaleźć darmowe pliki mp3 z audiobookami.

Niezależnie od wyboru, warto wiedzieć, że audiobooki wgrane na YouTube mogą być pirackie. Te pirackie wersje są wgrywane bez zgody autora, a wydawcy nie mają z tego korzyści.

Apple

Audiobooki Apple można kupić w sklepie iTunes. Użytkownicy mogą przeglądać wybrane pozycje w sekcji Książki lub wyszukiwać je według tytułu i autora. Mogą także filtrować wyszukiwanie, aby zobaczyć tylko audiobooki. Gdy już znajdziesz interesujący Cię audiobook, stuknij w „Pożycz” lub „Otwórz”, aby pobrać go na swoje urządzenie.

Jeśli zakupiłeś już książkę lub audiobooka na iPhone’a lub iPada, możesz pobrać ją także na komputer Mac. Wystarczy, że zalogujesz się za pomocą swojego Apple ID i dwukrotnie klikniesz ikonę stanu iCloud. Znajdziesz tam listę wszystkich swoich zakupów.

Ogromna biblioteka Apple to świetny sposób na znalezienie nowych książek lub audiobooków. Zawiera ona zarówno popularne tytuły, jak i nowszych autorów. Użytkownicy mogą również pobierać darmowe utwory z domeny publicznej. Kolejną świetną funkcją Apple Books jest sleep timer, który automatycznie zatrzymuje sesję słuchania. Funkcja ta jest przydatna, jeśli zasypiasz podczas czytania książki lub próbujesz zrelaksować się przed snem. Podobnie, funkcja 5-minutowego podglądu pozwala użytkownikom zapoznać się z treścią książki przed jej zakupem.

Audiobooki Apple można kupić w sklepie iTunes lub pobrać z aplikacji iBooks. Mają one jednak kilka ograniczeń i nie są dostępne we wszystkich krajach i regionach. Aplikacja iBooks jest dostępna na wszystkich urządzeniach z systemem iOS, w tym na iPhonie i iPadzie.

Google Play

Pierwszym krokiem do zakupu i pobrania audiobooka w Google Play jest znalezienie książki, którą chcesz kupić. Możesz przeglądać książki według gatunku, autora lub wydawcy. Możesz też przeczytać recenzje innych czytelników i obejrzeć próbkę, zanim zdecydujesz się na zakup. Następnie będziesz musiał wprowadzić dane swojej karty kredytowej, aby sfinalizować zakup. Po potwierdzeniu zakupu, będziesz mógł pobrać książkę na swoje urządzenie z systemem Android.

Możesz słuchać swojego audiobooka na każdym ze swoich urządzeń. Jeśli masz urządzenie z systemem Android, przejdź do aplikacji Książki Google Play i stuknij w zakładkę „Biblioteka”. Jeśli zakupiłeś audiobooka, zamiast białej strzałki zobaczysz znacznik wyboru.

Aby kupić audiobook, możesz wykonać te same kroki, co w przypadku innych ebooków lub filmów. Po wybraniu książki lub gatunku, zostaniesz poproszony o wprowadzenie danych dotyczących płatności. Możesz też kliknąć na okładkę albumu, aby dowiedzieć się więcej o książce.

Aby kupić audiobook, musisz być zalogowany w aplikacji Książki Google Play. Łatwo jest pobrać audiobooka z Google Play, ponieważ wykorzystuje on popularny format M4A. Jeśli jednak planujesz pobrać dużą liczbę audiobooków, musisz mieć połączenie z siecią Wi-Fi i być w stanie opłacić plan transmisji danych.

Librivox

LibriVox to serwis udostępniający darmowe, możliwe do pobrania audiobooki tekstów z domeny publicznej. Większość tytułów jest czytana przez komputerowo wygenerowany głos, ale niektóre są czytane przez prawdziwe osoby. Możesz wyszukiwać książki według autora, tytułu lub gatunku i pobierać je w dowolnym momencie. Są one dostępne w wielu językach i formatach. Oprócz klasyki, LibriVox oferuje również książki wydane własnym sumptem oraz książki współczesne.

LibriVox umożliwia bezpłatne pobieranie audiobooków, a także subskrybowanie podcastów. Podcasty te są czytane przez wolontariuszy, więc możesz być pewny tego, czego słuchasz. Aby pobrać darmowy audiobook, możesz odwiedzić stronę LibriVox.

Strona oferuje darmowe audiobooki i możesz wybierać spośród ponad 24000 tytułów. LibriVox ma przyjazną dla użytkownika stronę internetową, która jest łatwa w nawigacji i przeglądaniu. Możesz wyszukiwać według autora, gatunku, a nawet narratora. Każdy znajdzie coś dla siebie, więc nie ma powodu, abyś nie znalazł czegoś, co Ci się spodoba.

Audiobooki z LibriVox dostępne są w różnych formatach, takich jak pliki MP3 i ogg. Możesz je również pobrać na swój komputer lub przenieść do odtwarzacza MP3. Po pobraniu plików możesz je odtwarzać na komputerze, iPodzie lub telefonie.

Forum LibriVox to aktywna społeczność, w której możesz zadawać pytania i uzyskać pomoc. Chociaż główna witryna nie posiada strony kontaktowej, forum jest dobrym źródłem pytań i pomocy.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *