Dlaczego nie musisz kończyć każdej rozpoczętej książki

Dlaczego nie musisz kończyć każdej rozpoczętej książki

Jest kilka powodów, aby nie zmuszać się do kończenia każdej rozpoczętej książki. Jeśli szukasz nowej książki, zadaj sobie te pytania, zanim ją zaczniesz. Jeśli książka ci się nie spodoba, zatrzymaj się i ponownie oceń, czy jest dla ciebie.

Jak znaleźć dobrą książkę

Pierwszym krokiem w znalezieniu dobrej książki do przeczytania jest zastanowienie się, dlaczego chcesz ją przeczytać. Czy chodzi o rozrywkę, naukę nowej umiejętności, czy poprawę zdrowia? Niezależnie od powodu, istnieje wiele powodów, aby przeczytać książkę. Na szczęście jest kilka sztuczek, które możesz wypróbować, aby pomóc Ci znaleźć książkę, która Cię zainteresuje i utrzyma zainteresowanie przez całą książkę.

Pytania, które należy zadać sobie przed rozpoczęciem książki

Zanim usiądziesz do pisania książki, zapytaj siebie: „Dlaczego piszę tę książkę?”. Odpowiedź na to pytanie sprawi, że każda decyzja, którą podejmiesz w sprawie książki, będzie skoncentrowana na czytelniku. Książka będzie bardziej efektywna, jeśli będziesz miał jasną wizję tego, o czym chcesz, aby Twoja książka była.

Kiedy już zidentyfikujesz temat swojej opowieści, określ swojego protagonistę. Twój protagonista to postać w twojej historii, która ma najwięcej do stracenia i największą szansę na zmianę. Wszystko, czego doświadczy czytelnik, zostanie przefiltrowane przez tę postać. Zastanów się, jakiej zmiany chcesz, by doświadczył Twój bohater.

Jeśli chcesz, aby Twoja książka stała się bestsellerem, musisz dowiedzieć się, czym interesują się ludzie. Im bardziej zrozumiesz, czego chcą Twoi czytelnicy, tym lepiej. Zastanów się, jak Twoja historia zakończyłaby się w sposób, który jest dla nich zarówno realistyczny, jak i atrakcyjny. Na przykład szczęśliwe zakończenie prawdopodobnie będzie nierealistyczne dla twoich bohaterów, więc powinieneś pomyśleć o tym, jak możesz dać im bardziej realistyczne zakończenie.

Oprócz tematu książki, musisz również zdefiniować swoją ideę przewodnią. Ta idea napędza twoją narrację i tematy. Jeśli twoja historia ma ideę, która jest głęboko zakorzeniona w motywacjach twoich postaci, będziesz miał historię, która jest czymś więcej niż tylko serią stron.

Sposoby na znalezienie czasu na czytanie

Dla osób starszych znalezienie czasu na czytanie może być trudne, ale można to zrobić przy odrobinie planowania i chęci uczynienia z czytania nawyku. Istnieje wiele korzyści z czytania i można je włączyć do swojego harmonogramu. W rzeczywistości wielu ludzi sukcesu codziennie znajduje czas na czytanie.

Czytanie poprawia funkcjonowanie mózgu i może pobudzić kreatywność i głębsze zrozumienie pojęć. Może również poprawić połączenia w Twoim mózgu. Jednak pomimo wielu korzyści płynących z czytania, 42% absolwentów szkół wyższych nie sięgnie po książkę ponownie po opuszczeniu uczelni. Jest to niefortunna statystyka, ale jeśli jesteś już świadomy tych korzyści i nadal chcesz znaleźć czas na czytanie, oto kilka wskazówek dla ciebie.

Po pierwsze, nie trać czasu na skupianie się na mediach społecznościowych. Spróbuj przeczytać książkę na dojeździe do pracy. Spróbuj przeczytać dwa artykuły w gazecie w drodze do pracy lub kilka stron powieści, gdy czekasz na swój pociąg. Nie musisz czytać całej książki na raz, ale minuty będą się szybko sumować.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *