5 książek dla pięciolatka

5 książek dla pięciolatka

Pies Aggie

Twój pięciolatek to świetny kandydat do tej serii. Fabuła o uroczym psie Aggie jest nieco inna niż w innych książkach o psach, na które mogłeś się natknąć. W tej historii pies zostaje wysłany do weterynarza na operację. Spędza noc i musi nosić rożek podczas rekonwalescencji. Ilustracje są proste i wyraźne, a fabuła łatwa do zrozumienia. Dla dziecka, które dopiero zaczyna czytać, ta książka będzie wspaniałym wprowadzeniem do świata i nauki.

If You Give a Moose a Muffin

If You Give a Moose A Muffin to książka, która skłoni twojego pięciolatka do myślenia. Podobnie jak popularna Księga Myszy, książka przechodzi przez serię scenariuszy i stwierdzeń „jeśli i”. Ma też kilka dobrych ostrzeżeń przed zaproszeniem łosia do domu. Autorki, Laura Numeroff i Felicia Bond, wykonały wspaniałą pracę przygotowując tę książkę dla młodych czytelników.

If You Give a Moose A Muffin zawiera szereg zadań, które towarzyszą opowieści. Możesz nawet użyć wersji wideo książki do czytania na głos z dzieckiem. Możesz również pobrać scenariusz lekcji, który pomoże Ci w nauczaniu tej książki w domu i w klasie.

Stuck

Jeśli szukasz książek dla swojego pięciolatka, oto 5 najlepszych tytułów: Te tytuły są zarówno ekscytujące, jak i edukacyjne. Dzieci mogą je czytać sobie i dzielić się nimi z bliską osobą. Mogą uczyć się nowych słów, poznawać świat, a nawet cieszyć się historiami o własnej rodzinie. Niektóre z tych książek są częścią serii, co czyni je idealnymi do czytania w całej klasie lub w grupie. A nawet mogą się wciągnąć w czytanie!

Pierwsza książka, „Gigantyczny metalowy człowiek”, to klasyczna książka dla dzieci, która przedstawia gigantycznego metalowego stwora, który atakuje sprzęt rolniczy farmera. Książka ta jest pełna figuratywnego języka i stanowi wspaniałe wprowadzenie do dzielenia się. Ilustracje są piękne i zachęcają dzieci do dzielenia się z innymi zwierzętami.

Jedną z najciekawszych książek dla pięciolatków jest „Biedny młody chłopiec”, w której chłopiec budzi się ze świeżą pokrywą śniegu. Żywe ilustracje i migawkowe etykiety z pewnością pobudzą wyobraźnię dziecka. Inną świetną książką do czytania z dzieckiem jest „Cynthia’s Childhood Memories”, która opisuje dzieciństwo w Appalachach. Dziadek Cynthii był górnikiem, który wracał z pracy pokryty pyłem.

Kolejnym świetnym czytadłem na poziomie pierwszym jest „Ice Cream Cake”. Jest to historia o miłości do samego siebie, jest rymowana i ma wspaniałe ilustracje. Twojemu dziecku spodoba się rymowany tekst i obrazki.

Książka śledzi również losy sieroty o imieniu Danny, który musi opuścić dom, aby szukać swoich rodziców. Jest to klasyczna książka dla dzieci. Pięciolatkowi przypadnie do gustu, a książka jest świetna również dla nauczycieli 5 roku. To także świetny wybór dla klubów książki roku 5.

World Book Online to kolejny wspaniały cyfrowy zasób dla małych dzieci. Ta strona internetowa jest sprawdzonym i wciągającym zasobem. Jest to internetowa wersja klasycznej książki papierowej. Ma ponad 100 darmowych e-booków, a także można znaleźć książki z obrazkami i narracją.

Jeśli Twoje dziecko uwielbia opowieści, e-booki to doskonały sposób na zapoznanie go z nowymi słowami. Pierwsza z serii to „The Lemonade War” z mnóstwem okazji do wnioskowania i czytania ze zrozumieniem na wyższym poziomie. Dla młodszego czytelnika świetną opcją jest picture-book oparty na prawdziwych sytuacjach życiowych. Podobnie, „Zielone jajka i szynka” to dobry wybór dla młodszych czytelników. Ma realistyczny wydźwięk i jest łatwy w czytaniu.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *